Mūsų odontologijos klinika didelį dėmesį skiria dantų ligų profilaktikai. Kiekvieno žmogaus dantų būklė yra individuali. Norint išsaugoti gerą burnos sveikatą visą gyvenimą, būtina žinoti, kokiomis priemonėmis geriausia prižiūrėti dantis ir burnos ertmę.

Taisyklingus dantų priežiūros įgūdžius reikėtų formuoti nuo ankstyvos vaikystės. Rekomenduojame  tėveliams  pradėti valyti vaikų dantis du kartus per dieną nuo tada, kai išdygsta pirmasis pieninis dantis. Vaikams paaugus, galite leisti jiems dantis išsivalyti ir patiems, bet Jūsų pagalba būtina iki mokyklinio amžiaus, kol susiformuoja taktiliniai judesiai ir atidumas.

Atkreipkite dėmesį į naudojamos dantų pastos fluoro kiekį – jis turi būti parinktas atsižvelgiant į vaiko amžių. Per didelis fluoro kiekis yra toksiškas organizmui, gali sukelti dantų pažeidimus. Tinkamas fluoro kiekis apsaugo dantis nuo pažeidimų.

Susiformavus pirmiems tarpdančiams, būtina juos prižiūrėti tarpdančių siūlu arba tarpdančiams valyti skirtais šepetėliais. Patikrinkite dantų paviršių švarą ir apnašą dažančiomis tabletėmis. Taip būsite tikri, jog pašalinote visą susikaupusį bakterinį apnašą.

Dantų ligų profilaktikai labai svarbi mityba ir aktyvus gyvenimo būdas. Valgykite įvairų ir maistingą maistą, gerkite vandenį, sportuokite. Taip užtikrinsite ne tik gerą bendrą fizinę būklę, greitą medžiagų apykaitą, bet ir geresnę dantų būklę. Dantims sveikiausias yra nekrakmolingas maistas be cukraus, nes mikroorganizmai, esantys ant dantų paviršių, labai greitai skaido cukrų ir krakmolingą maistą iki rūgščių. Rūgštys tirpdo danties paviršių ir išgraužia ertmę. Taip atsiranda dantų ėduonis (dantų kariesas).